Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Островська С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Островська С. С. 
Особливості гемодинаміки у щурів після опромінення і моделювання ниркової ішемії / С. С. Островська // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2006. - № 3. - С. 11-16. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Вивчено показники артеріального тиску й пульсу в неопромінених і опромінених різними дозами щурів після моделювання ниркової ішемії. Виявлені особливості гемодинаміки дозволили зробити висновок про те, що радіація ушкоджує клітинні елементи судин. Особливо чутливими виявилися гладеньком'язові клітини артерій, що в свою чергу потенціює вплив вазопресорного фактора. Прогресуюче збільшення діастолічного тиску проявляється у вигляді феномену "обезголовлювання гіпертонії", яка приймає швидкоплинну злоякісну форму.


Ключ. слова: щурі, опромінення, експериментальна ниркова гіпертонія, гемодинаміка
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*716-638 + Р414-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Островська С. С. 
Вплив іонізуючого випромінювання і солей важких металів на виживання і стан нирок щурів при моделюванні ниркової ішемії / С. С. Островська // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - № 2. - С. 29-33. - укp.

На щурах-самцях моделювали ниркову ішемію шляхом стиснення лівої нирки. Вивчали виживання тварин і стан нирок за допомогою морфологічних методів без впливу радіації, після опромінення в різних дозах, з ішемізацією нирки опроміненням в дозі 0,5 Гр, а також за навантаження тварин солями кадмію або свинцю окремо та за застосування дози 0,5 Гр з ішемізованою ниркою. Показано, що загибель щурів і альтеративні процеси в нирці змінюються в залежності від дози опромінення і термінів спостереження.

На крысах-самцах проведены исследования по моделированию почечной ишемии путем сжатия левой почки. Изучали выживаемость животных и состояние почек с помощью морфологических методов без воздействия радиации, после облучения разными дозами, с ишемизацией почки и облучением в дозе 0,5 Гр, а также при нагрузке животных солями кадмия или свинца отдельно и при применении дозы 0,5 Гр с ишемизированной почкой. Показано, что гибель крыс и альтеративные процессы в почке меняются в зависимости от дозы облучения и сроков наблюдения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.4 + Р284.124 + Р414-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шаторна В. Ф. 
Експериментальне дослідження модифікуючого впливу наноаквахелату цитрату золота на ембріотоксичність ацетату свинцю у щурів / В. Ф. Шаторна, В. І. Гарець, Е. М. Білецька, Н. М. Онул, О. О. Нефьодова, С. С. Островська, С. В. Степанов, Н. І. Діхно // Мед. перспективи. - 2014. - 19, № 2. - С. 12-17. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Среди современных исследований в области нанобиотехнологий лишь незначительная их часть посвящена исследованию влияния нанометаллов на органы репродуктивной системы и эмбриогенез. При этом если функции отдельных металлов-микроэлементов изучены достаточно хорошо, то физиологическая роль такого ультрамикроэлемента, как золото, все еще остается малоизученной, особенно в области его взаимодействия с другими металлами. Представлены результаты изучения комбинированного действия ацетата свинца и цитрата золота, полученного с использованием нанотехнологий, на эмбриональное развитие лабораторных крыс. Металлы вводили перорально ежедневно в течении 19 дней беременности в дозе 0,05 мг/кг по свинцу и 1,5 мкг/кг по золоту. Влияние исследуемых веществ оценивали по интегральным и специфическим показателям с использованием физиологических, морфологических и количественных методов анализа. Установлено, что ацетат свинца в дозе 0,05 мг/кг обладает эмбриотоксическим действием, что проявляется в увеличении эмбриолетальности и снижении числа особей в помете. Комбинированное введение цитрата золота и ацетата свинца ослабляет эмбриотоксическое действие последнего, что проявляется в увеличении количества желтых тел беременности на 30,4 %, увеличении числа живых эмбрионов на 53,3 % и снижении общей эмбриональной смертности в 2,3 раза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-29 + Е60*333.8-641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Островська С. С. 
Ефекти іонізуючого випромінення та солей важких металів в серцево-судинній системі (експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.01 / С. С. Островська; Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини АМН України". - К., 2011. - 40 c. - укp.

Вивчено закономірності формування ефектів роздільного та поєднаного впливу одноразового загального γ-опромінення в діапазоні доз 0,5 - 6,0 Гр, солей кадмію та свинцю на стан про-антиоксидантної рівноваги та морфофункціональний стан нирки, серця, судин серця й аорти щурів за умов моделювання ниркової артеріальної гіпертензії (АГ). Встановлено, що у щурів найбільш чутливими до дії іонізуючого випромінення, солей кадмію та свинцю в нирках і в серці є судини артеріо-капілярного русла, їх ушкодження призводить до істотних порушень мікроциркуляції. Визначено, що початково підвищені артеріальний тиск (АТ) і ЧСС є чинниками ризику розвитку гіпертензивного стану із стійко підвищеним діастолічним АТ внаслідок загального γ-опромінення та злоякісної форми ниркової АГ за умов її моделювання. Поєднана дія іонізуючого випромінення, хлористих сполук кадмію та свинцю на тлі створеної моделі ішемізації нирки із стійкою АГ призводить до суттєвих порушень про-антиоксидантної рівноваги переважно за рахунок виснаження системи антиоксидантного захисту. Важкі метали потенціюють ефекти радіаційно-індукованих змін в серцево-судинній системі(ССС). Поєднана дія одноразового загального γ-опромінення в дозі 0,5 Гр і кадмію прогресивно збільшує АТ з переважним підвищенням діастолічного АТ, що характеризується зростанням судинного індексу артерій різного калібру серця. Потенціювання металами радіаційно-індукованих змін в ССС, які призводять до розвитку АГ, реалізується двома шляхами: посиленням в нирках функції ренін-ангіотензинової системи та дисфункції проксимальних канальців, що прискорює елімінацію кальцію. Показано ефективність радіопротекторної дії β-каротину на ССС опромінених щурів з модельованою нирковою АГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.1 + Р284.120 + Е60*732-638.233

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Островська С. С. 
Внутрішньоклітинні шляхи розвитку хвороби Альцгеймера на тлі герпес вірусних інфекцій (огляд літератури) / С. С. Островська, В. Ф. Шаторна, Є. О. Ліхолетов // Мед. перспективи. - 2021. - 26, № 1. - С. 40-46. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.028-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського